“Sıradışı Martı” gala yapıyor

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Hale Canat Cürgül tarafından kaleme alınan “Sıradışı Martı” adlı tiyatro oyunu, gala gösterimiyle izleyiciyle buluşuyor.

Eyüp Belediyesi Kültür Merkezi’nde sergilenecek oyun, sanat yaşamına 1994’te Hasan Nail Canat’ın “Adım Sahnesi”nde oyuncu olarak başlayan Birol Cürgül’ün kurduğu Yakaza Tiyatrosu tarafından sahneleniyor.
Genel sanat yönetmenliğini Birol Cürgül’ün üstlendiği Yakaza Tiyatrosu, bu güne kadar “Şehidin Türküsü”, “Bana Mahşeri Anlat”, “Yürekteki Güç”, “Oyuncakçı Dükkanı” gibi çocuk ve yetişkin oyunları sahneledi.
Fatih Mehmet Koç’un yönettiği tek perdelik “Sıradışı Martı”, acılarla baş edemeyip hayatın kıyısında yaşamayı tercih eden bir arayış yolcusunun, hayatın çeşitli zorluklarına karşı mücadele edenlerle yollarının kesişmesini ve bunun üzerine yaşananları konu ediniyor.

Dekor tasarımını Hasan Çıtlak’ın üstlendiği oyunda Birol Cürgül, Erol Karaduman, Fatih Mehmet Koç, Fatih Bulut, Mert Yıldırım rol alıyor.
Oyun, deniz kıyısındaki bir balıkçı kulübesinde aşkı, vedayı, hüznü, ihaneti, hasreti, varlığı ve yok olmuşluğu dile getiriyor.

Ses, ışık ve efekt uygulamayı Oktay Ergin’in, seslendirmeleri ise Ceylin Cürgül’ün yaptığı “Sıradışı Martı”nın galası yarın 20.00’de Eyüp Belediyesi Kültür Merkezi’nde izlenebilecek.

casibom - grandpashabet giriş - oran.net -