“İnsanlık Düşmanları Mutlaka Cezalandırılmalı”

   2023 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, SultanAhmet’teki terör hücumu sebebiyle yaptığı yazılı açıklamada, Türk milletinin, yakın tarihinin en şiddetli, en acımasız, en vahşi terör dalgasıyla karşı karşıya bulunduğunu belirtti.

Terörizmin hain ve kanlı eylemlerine her gün bir yenisinin eklendiğini ifade eden Bahçeli, bu eylemin İstanbul’un tarihi merkezlerinden ve ciddi düzeyde turist çeken bölgelerinden birinde yapılmasının üstünde ilgiyle durulması gereken bir mevzu olduğunu vurguladı.

Terörün beli kırılmadan Türk milletinin huzur ve istikrarı yakalamasının boş bir hayal olduğunu belirten Bahçeli, şunları kaydetti:

“Maalesef ki terör sadece Cizre, Silopi, Sur’da değil, yurt coğrafyasının tamamını yoğun ve süregelen biçimde etki altına almıştır. Tehdidin ebatı fazla yüksektir. Aynı melun cephede toplanan, aynı şer çevrelere hizmet eden, ancak sadece isimleri değişiklik gösteren terör örgütleri Türkiye’yi çembere almış, köşeye sıkıştırmışlardır. Bu badireden kurtulmak amacıyla hükümet her şeyden evvel mücadeleci ve kararlı bir tutum takınmalı, tavizsiz bir biçimde eli silahlı her türlü örgütün üstüne koşulsun gitmelidir. SultanAhmet Meydanı’nda IŞİD yönünden yapıldığı anlaşılan kanlı saldırının fazla ağır yanıtı verilmeli, azmettiriciler, işbirlikçiler ve hücre evlerinde barınan insanlık düşmanları kesinlikle bulunup, cezalandırılmalıdır.”

Bahçeli, Türkiye ziyaretleri esnasında saldırıya uğrayan yabancı ülke yurtdaşlarının ölümünden duyduğu üzüntüyü de ifade ederek, ülkelerine taziyelerini iletti.