Tamamı Temizlene Kadar Mücadele Sürecek

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Başbakan Ahmet Davutoğlu, “”Terörle mücadelede rastgele bir vakit söz hususu değildir. Süreyi zaman amacıylade değil hedeflerle belirleme ediyoruz. Mücadelemizi büyük bir kararlılıkla sürdürmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu, AK Parti’nin 24. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nın kapanış konuşmasında, “Bugün gazetelerde, dünkü birtakım toplantılarımızda terörle mücadele bağlamında bir vakit verildiğine dair haberler var. Bir an evvel bu operasyonların başarı ile tamamlanması amacıyla gece gündüz çalışıyoruz fakat rastgele bir vakit söz hususu değildir. Süreyi zaman amacıylade değil de varmamız gereken hedeflerle belirleme ediyoruz. Dağlarımız, ovalarımız, şehirlerimiz bu canilerden temizleninceye kadar, şehirlerimizin, ilçelerimizin her bir sokağı emniyetle, huzurla girilen sokaklar oluncaya kadar terörle mücadelemizi büyük bir kararlılıkla sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

“Başladığımız işi tamamlayacağız”

Huzur ve demokrasi operasyonunun yarıda kesilmeyeceğini ifade eden Davutoğlu, “Kimse başladığımız huzur ve demokrasi operasyonunun, çıktığımız bu yolun yarıda kesileceğini, diğer istikametlere gidileceğini düşünmesin. İnşallah milletimizle, bölgedeki vatandaşlarımızla eş güdümlü başladığımız işi tamamlayacağız. Bu ülkede şiddet ve terör son noktaya kadar bitirilinceye kadar yolumuza devam edeceğiz. Er ya da geç kesinlikle muvaffak olacak, milletimizi yine huzur ve emniyete kavuşturacağız” olarak konuştu.

“Devlet ile vatandaş arasına giremeyecekler”

Felaket senaryosu yazanların, insan canına kıyanların ve çocukların eline silah veren cellatların vatandaş ile devletin arasına giremeyeceğini bildiren Davutoğlu, “Bizi, demokrasiden, hukuktan, insan onurunu temel alan, her vatandaşımızı sahiplenen siyasetten de kimse geri çeviremeyecek. Bizim gözümüzde her vatandaşımızın hakkı, hukuku birdir. Her vatandaşımızın hakkını güvenliğini sağlamak bize bir namus borcudur. Türk, Kürt, Sünni, Arap, Alevi ayrımı bize yasaktır, haramdır. Ayrımcılık yapan hiç kimseyle bir arada, eş güdümlü olmayız, olmayacağız” ifadelerini kullandı.

“Devletimiz o eski tuzaklara düşmeyecektir”

Devletin eski tuzaklara düşmeyeceğini altını çizen Davutoğlu, “Devletimiz yalnızca ve yalnızca suç işleyenlerin yakasına yapışacak ve katiyen sürüklendiği o eski tuzaklara düşmeyecektir. 90’lı yıllarla bugünleri karşılaştıranlar da bilsinler ki, halk ile teröristi ayırt edecek, halkımıza Türkiye’nin her köşesinde en derin merhametle yaklaşacak, halkımıza düşman bulunan teröristlere ise en kararlı mücadeleyle karşı koyacağız. Terörle mücadelemizde birinci evvelliğimiz vatandaşımızın canını ve malını güvenliğini sağlamaktır. Asla eski Türkiye’ye geri dönülmeyecek ama katiyen Türkiye, terör örgütünün planlarına da kurban edilmeyecek” diye konuştu.

“Tek tek hesap sorulacak”

Davutoğlu, verdiği kaynakları vatandaşlar amacıyla harcamayan Güneydoğudaki belediyelerin tek tek hesabının sorulacağını ifade ederek, “Sizden beklediğimiz tek şey, bu milletin rahatını bozmayın, gönderdiğimiz kaynakları halka hizmet amacıyla kullanın ve bu halka aidiyetinize sadık kalın. Bunu uygulamak yerine, halka hizmet etmek yerine Türkiye’nin nerede bir düşmanı varsa, Türkiye’ye düşmanlık ilan etmiş hangi başkent varsa oralara gidip onlarla kol kola girmek bu milletin geleceğinde mahkum olacaksınız manasına gelir. Böylesine çukur siyasetinin peşinde bulunan belediyecilik yapıyorlarsa maalesef şehirlerimiz tarumar ediliyor. Hiç merak etmeyin, personel giderlerinin nereye gittiği, yatırımlara dönüştürülmeyen bu kaynakların ne amacıyla kullanıldığı tek tek araştırılacak ve hesabı sorulacaktır” dedi.