Kongre Kararıyla İlgili de İlk Kez Konuştu

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Eyüp Belediyesi Hizmet Binası ve Toplu Açılış Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘Türkiye dört bir yanından terör örgütlerinin ve onlara destekçilerinin saldırısı altındayken, şu anda AB vize için ‘terörle mücadele yasasını değiştireceksiniz’ diyor. Siz önce AB Parlamantosu önünde çadır kuranlara karşı zihniyetinizi niye değiştirmiyorsunuz? Onlara çadır kurduracaksın, demokrasi için olduğunu söyleyeceksin; bize de vizeyi kaldıracağım şartı şu. Biz yolumuza gidiyoruz, siz de yolunuza gidin. Kiminle anlaşabiliyorsan onunla anlaş.” diyerek AB’ye resti çekti.

Başkanlık sistemi ile ilgili de mesajlar veren Erdoğan, Güçlü olmak için de sürekli krizlere yol açan mevcut sistem yerine istikrarın ve güvenin garantisi olan başkanlık sistemini bir an önce milletimizin onayına sunmamız gerekiyor.” dedi.

“BAŞBAKAN’IN ADAY OLMAMA KARARI HAYIRLI OLSUN”

Erdoğan konuşmasında, AK Parti’deki kongre kararını da değerlendirdi. Konuşmasına Başbakan Ahmet Davutoğlu’na yaptığı görevlerden dolayı teşekkür ederek başlayan Erdoğan, “Ülkemizin gençliği şu önemli günlerde belli sıkıntılar yaşanıyor. Aramızdaki birliği çok güçlendirmemiz lazım. AK Parti 22 Mayıs’ta kongreye gitme kararı aldı. Başbakan da kongrede aday olmayacağını açıkladı. Başbakan’ın aday olmama kararının hayırlı olmasını Allah’tan temenni ediyorum.

 erdogan-dan-tarihi-rest-biz-yolumuza-sen-de_x_8414878_6285_z2[1]

“MİLLETİMİZ BU ÜLKE İÇİN TUĞLA ÜSTÜNE TUĞLA KOYAN KİMSEYİ ASLA UNUTMAZ”

20 aydır Başbakanlık sürecinde vermiş olduğu hizmetler adına Sayın Davutoğlu’na teşekkür ediyorum. Milletimiz bu ülke için tuğla üstüne tuğla koyan kimseyi asla unutmaz . Ben de huzurlarınızda uzun süre birlikte çalıştığım sayın Davutoğlu’na teşekkür ediyorum.

“BU TÜR MAKAMLAR BİR BAYRAK YARIŞI”

Bu tür makamlar bir çeşit bayrak yarışıdır. Ben de başbakanlık bayrağını Gül’den devir almıştım. Milletimin beni Cumhurbaşkanı seçmesi üzerine bayrağı Davutoğlu’na devretmiştim. Hizmet yarışı bu şekilde sürüp gidecek. 22 Mayıs’ta yapılacak kongrede bayrağı devralacak yeni arkadaşıma şimdiden başarılar diliyorum.

“BİRİLERİNİ RAHATSIZ ETTİ”

40 yıllık dava arkadaşlarımın içinde olduğu bu partiyle ilgili gelişmeleri yakından takip etmem birilerini rahatsız etti. Cumhurbaşkanı olmam, geçmişimle tüm arkadaşlarımla tüm ilişkilerimi kesmem anlamına mı gelir?” diye konuştu.

Erdoğan açıklamalarına şöyle devam etti:

“YARINLAR BUGÜNDEN DAHA İYİ OLACAK”

“Tabii hemen başladılar. ‘Bak ekonomide ne oluyor, işte ne olacak.’ Onlar avunup gitsinler. Evelallah, 2008’de de aynı şeyi yaptılar. ‘Ekonomi dibe vuracak’ dediler. Ben ne dedim. ‘Teğet geçer’ dedim. Teğet geçti mi? Geçti. Şimdi yine aynı şeyleri söylüyorlar. Boşuna davul-zurna çalmayın. Bu millet dimdik ayakta, bu ülke dimdik ayakta. Evelallah yarınlar bugünden daha da iyi olacak.

casibom - grandpashabet giriş - oran.net -