Kendisini Uyaran Zabıtaya “senin için takayım” Cevabını Verdi

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Antalya’da koronavirüs tedbirleri çerçevesinde, semt pazarlarında maske denetimi yapıldı. Maskeyi başına bone yapan pazarcı esnafı zabıta tarafından uyarılınca limon yediğini bahane edip “Senin için takayım” dedi. Esnafın çoğu maske takma kuralına uymamak için onlarca bahane sıraladı.

İçişleri Bakanlığı’nın 81 il valiliğine gönderdiği ‘Kovid-19 Tedbirleri’ konulu ek genelge ile meskenler hariç tüm alanlarda maske takmak zorunlu hale getirildi. Vaka seyrinin kontrol altında olduğu turizm kenti Antalya’da vatandaş yoğunluğunun en fazla olduğu noktalardan semt pazarlarında maske ve sosyal mesafe denetimi yapıldı. Kepez ilçesinin en büyük pazarlarından Zafer Semt Pazarı’nda zabıta ve polis ekiplerince denetim gerçekleştirildi.

BİR VATANDAŞ, ÇIPLAK ELLE PEYNİR İKRAM ETTİ

Uyarı ve denetimden önce pazar esnafının bir çoğunun maskesini takmadığı, takanların da çenesinde taşıdığı görüldü. Esnafın maske takmamasından rahatsız olan bir kadın zabıta noktasına şikayetçi oldu. Kurallara uyan bir peynirci esnafından ürün alan müşteri maskesini çıkarıp eliyle tattığı peynir parçasını yakınına ikram etti.

Maskeyi başına bone yaptı, kendisini uyaran zabıtaya verdiği pişkin cevap ‘Pes’ dedirtti

MASKEYİ BAŞINA BONE YAPTI

Denetimde bir tezgahın önünde maskesini başına bone gibi takıp limon yiyen esnafı gören zabıta, kişiyi uyarıp “cezayı kabul edecek misin, kafana takmışsın maskeyi, herkes takacak maskesini” dedi. Bunun üzerine esnaf, zabıtaya, “Takayım senin için” deyip kameralara, “Limon yiyoruz, limon yediğimi de çek, tamam mı?” dedi ve maskesini taktı.

Zabıta ekipleri hoparlörle bağlantısı telsiz üzerinden hem müşterileri hem esnafı, maske takmaları ve sosyal mesafe kuralına uymaları noktasında uyardı.