iPhone 6 Plus patladı! Hem de orijinal şarjla!

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Gün geçmiyor ki akıllı telefon patlama haberi gelmesin. Samsung tarafından gelen Note 7 patlama haberlerinden sonra bu sefer de Apple’dan kötü bir haber gelmiş durumda.

iPhone 7 inceleme

InternetUA‘nın haberine göre California’da yaşayan Yvette Estrada isimli kullanıcının telefonu orijinal şarj aleti ile şarj olurken patlamış ve kullanılamaz hale gelmiş durumda. Olay bu hafta perşembeyi cumaya bağlayan gece yaşanmış.

Telefonun sahibi olan Estrada; gece 3 sıralarında yüksek bir ses ve plastik kokusuyla uyanmak zorunda kaldığını ve uyandığında ise iPhone 6 Plus‘tan yoğun siyah duman çıktığını gözlemlemiş.

Henüz 3 aylık telefon!

Estrada’nın söylediklerine bakılırsa telefon henüz 3 aylık. Olayın yaşanmasının ardından Apple‘ı aramış ve çektiği fotoğraflar ile durumu izah etmiş. Şimdi yerel bir Apple Store‘dan hasarlı telefonunu yenisi ile değiştirmek zorunda.

blow-iphone-2_580x330-1476021375.jpg

Yaşanılan kazada Estrada herhangi bir zarar görmezken, telefonun bulunduğu komodin; yanında yer alan gözlüğü ve Apple Watch standı hasar görmüş durumda.

Bir haftada 2 kötü haber

Yine bu haftanın başlarında yine başka bir iPhone 6 Plus üniversite öğrencisi Darina Hlavaty‘nin arka cebinde alev almıştı. Yaşanılan her iki olayda da yangının sebebi tam olarak bilinmemektedir fakat bunun en kuvvetli iki nedeni olabilir.Arızalı pil veya kısa devre.

Apple iki cihaz hakkında herhangi bir açıklama yapmazken cihazları incelemeye aldığı gelen haberler arasında.

casibom - grandpashabet giriş - oran.net -