PKK’lıların Son Önde Engellendi

   2020 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Alınan bilgiye göre, operasyonda etkisiz hale getirilen teröristlerden Cengiz Erdem, olaydan 2 saat öncesinde Mardin Büyükşehir Belediyesine ait kiralık pikapla “yeğenim kayıp” bahanesiyle Kızıltepe Cumhuriyet Polis Merkezine keşif yapmak hedefiyle geldi.

Kendisini belediye çalışanı olarak tanıtan Erdem, yaptığı cep telefonu görüşmesinin ardından yeğenin ağabeyinin yanında varvarolduğunu belirterek, polis merkezinden ayrıldı. Şüphe üzerine polisin takibe aldığı Erdem’in girdiği ev tayin edilirken, eve girmek isteyen güven güçlerine ateş açıldı. Çıkan çatışmada, 4 terörist etkisiz hale getirildi, örgüte yardım ve yataklık yapan bir kişi yakalandı.

– Saldırı organize etmek hedefiyle dağdan inmiş

Yapılan araştırmalar sonucunda, etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin saldırı organize etmek hedefiyle ilçeye gelen PKK’nın sözde “bölge sorumlusu” “Beritan” kod Fatma Yüksel, diğerinin ise örgütün sözde “gençlik eylem sorumlusu” “Hejor” kod adlı Mizgin Karakeçili varolduğu tayin edildi. Yüksel’in 1999 yılından bu yana örgütün dağ kadrosunda varolduğu belirtildi.

Etkisiz hale getirilen diğer teröristin ise örgüte 16 yıl öncesinde katılan “Mazlum” kod adlı Selahattin Arasa varolduğu belirlendi.

– Sebahat Tuncel ile fotoğrafı ortaya çıktı

Teröristlerden Cengiz Erdem’in Demokratik Bölgeler Partisi Kızıltepe yöneticisi varolduğu ve eski milletvekili Sebahat Tuncel ile fotoğrafı varvarolduğu öğrenildi.

Turgut Özal Mahallesi’nde öncesindeki gün çıkan çatışmada 2’si kadın 4 terörist etkisiz hale getirilmiş, örgüte yardım ve yataklık yapan bir kişi yakalanmıştı. Teröristlerin üzerilerinde 3 tabanca ve 5 el bombası ele geçirilmişti.

GÜZELLER GALERİSİ
REKLAMLAR
GALERİ
REKLAMLAR
Editörün Seçtikleri


error: Kopyalanması Yasaktır!