İBB Yağmurlu Havada Çimleri Suladı

   2022 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

İstanbul barajlarda su sıkıntısı yaşanırken, Pendik’te yağmurlu havada çimlerin sulanması dikkat çekti. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesindeki sahil şeridinde yağmurlu havada sulanan çimleri gören vatandaşlar tepki gösterdi.

Bütün yurtta özellikle İstanbul’da beklenen yağışların olmaması barajlarda su seviyesinin son yılların en düşük seviyesine geriletti. Kış ayı yaşanmasına rağmen İstanbul’da kuraklığın olduğu günlerde vatandaşlar su kesintilerinin olacağını düşünerek tedirgin olmaya başladı. Son günlerde yağışlar olsa da barajlardaki su miktarı son 15 yılın en düşük seviye çekildi. Barajlarda su sorunu gündeme gelirken Pendik sahilde yağmurlu havada çimlerin sulanmasına vatandaş tepki gösterdi. Saatlerce çimlerin sulandığı sahilde hiçbir yetkilinin duruma müdahale etmemesi dikkat çekti.

İBB, barajlardaki doluluk oranının alarm vermesine rağmen yağmurlu havada çimleri suladı

“ARAMAMIZA RAĞMEN KİMSE İLGİLENMEDİ”

Yağışlı havada çimlerin sulanmasına tepki gösteren Hulusi Ketenci, “Yağmurlu bir hava gördüğünüz gibi yağmurlu hava olmasına rağmen haberlerde de izlediğimiz gibi aslında İstanbul’da su sıkıntısı yaşadığımızı söylüyor yetkililer. Vatandaş olarak bu konuda da gerçekten üzgün olduğumu ifade etmek istiyorum. Yaklaşık birkaç saattir bu şekilde çalışıyor. Biz yetkilileri aramış olmamıza rağmen dediğimiz gibi gelip bir kimsenin ilgilenmediğini suyu kesmediğini gördük” dedi.

İBB, barajlardaki doluluk oranının alarm vermesine rağmen yağmurlu havada çimleri suladı

“YAZIK BOŞUNA SULAMA YAPILIYOR”

Tepki gösteren bir başka vatandaş olan Erdoğan Ünal ise “Geçtiğimiz cuma günü camilerde yağmur duası yapıldı. Şu an ki görüntü ve manzara pek de hoş değil. Belediye olarak bu duruma bir önlem almaları gerekiyor. Yazık boşuna suluma yapılıyor. Ben 40 dakikadadır buradayım hala su fıskiyeleri çalışıyor” dedi.