Kademeli Normalleşme Esnafı Memnun Etmedi

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken, İçişleri Bakanlığı’nın bugün genelgeyle duyurduğu kademeli normalleşme sürecine ilişkin sosyal medya hesabından değerlendirmelerde bulundu. Salgınla ilgili faturanın yine esnaf ve sanatkarlara çıkarıldığını belirten Palandöken, “Esnafın yarasına merhem olacak karşılıksız hibe desteği verilmeli ve tüm borçları faizsiz yıl sonuna kadar ertelenmeli” çağrısında bulundu.

17 günlük tam kapanma dönemi yarın sabah 05.00’te sona eriyor. Bu süreçte restoran vb. yerler paket servis şeklinde hizmet verdi. Kuaför, halı saha, AVM gibi işletmeler ise tamamen kapatıldı. Yarın başlayacak yeni normalleşme dönemi ise 1 Haziran’da sona erecek. Bu süreçte lokanta ve restoranların işleyişi aynen devam edecek. Kuaför, berber, AVM gibi yerler ise açılacak ancak hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması süresince kapalı olacak.

“FATURA YİNE ESNAF VE SANATKARLARA ÇIKARILDI”

İçişleri Bakanlığı’nın genelgeyle duyurduğu kademeli normalleşme sürecine ilişkin sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken, salgınla ilgili faturanın “yine esnaf ve sanatkara çıkarıldığını” belirtti.

TESK Genel Başkanı Palandöken: ‘Karşılıksız hibe desteği ve tüm borçların faizsiz ertelenmesi kaçınılmaz oldu’
Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken.

“KARŞILIKSIZ HİBE DESTEĞİ VERİLMELİ VE TÜM BORÇLAR YIL SONUNA ERTELENMELİ”

Esnafın kapanmaya değil açılmaya ihtiyacı olduğunu ve insanların işlerinin başına geçmesi gerektiğini belirten Palandöken, “14-15 aydır uygulanmakta olan tam ve kontrollü kapanmalarda fatura esnafımıza çıkarıldı. Verilen destekler yetersiz kaldı. Borçlar hep faizli ertelendi. Esnafın yarasına merhem olacak karşılıksız hibe desteği verilmeli ve tüm borçları faizsiz yıl sonuna kadar ertelenmeli. Bu yükü esnafımız artık kaldıracak durumda değil” değerlendirmesinde bulundu.

casibom - grandpashabet giriş - oran.net -