Zonguldak’ta da Ekmek Zammı Geri Alındı

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Ankara’nın ardından Zonguldak’ta da ekmeğe yapılan 50 kuruşluk zam, valiliğin itirazı üzerine mahkeme kararıyla durduruldu.

Valilik, ekmek fiyatının yapılan zamla 2 liraya yükselmesinin ardından karara itiraz ederek, 1. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde zammın geri çekilmesi için dava açtı. Valiliğin ihtiyati tedbir talebini kabul eden mahkeme, karar verilinceye kadar yeni ekmek fiyat tarifesinin uygulanmasını durdurdu.

FİYATIN YENİDEN 1,5 LİRAYA DÜŞMESİ BEKLENİYOR

Kararın ardından, Zonguldak Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından 2 liraya yükseltilen ekmeğin, yeniden 1,5 liradan satışa sunulması bekleniyor.

“YERİNDE BİR KARAR”

Kent sakinlerinden Ergün Koca, zam kararının durdurulmasının kendilerini sevindirdiğini belirterek, “Bu zam gerçekten fazlaydı. Bu ekmeği alamayanlar da var. Vatandaşı düşüneceksin yani, yoksa zor. Valiliğin bu itirazını olumlu buldum. Gerçekten çok yerinde. Olması lazımdı, bizlerde bunu düşünüyorduk.” diye konuştu.

Emekli İbrahim Zengin de ekmeğin 2 lira olmasının kendisi için fazla olduğunu dile getirerek kararının kendilerini mutlu ettiğini dile getirdi.
Ankara’nın ardından Zonguldak’ta da ekmeğe yapılan zammı mahkeme iptal etti