2 Bin Liraya Aldı 32 Bin Liraya Modifiye Etti

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Klasik otomobil tutkunu Sinan Mengilliboğa halk arasında ‘Hacı Murat’ olarak bilinen hurda halindeki otomobili 2 bin liraya satın aldı. Aracı modifiye etmek için çalışmalara başlayan Mengillliboğa, Murat 124 tutkunlarıyla görüşerek orijinal parçaları buldu. 7 ay süren yoğun bir çalışma sonucu Murat 124 marka otomobile 32 bin lira masraf yapan Mengilliboğa, ‘Hacı Murat’ı modifiye etti.

“OĞLUMA SÖZ VERDİM”

Klasik araçlar üzerinde çalıştığını söyleyen Sinan Mengilliboğa,”Biz babadan kalma klasik arabalarla büyüdük. Biz de geride kalanlarımıza bir miras bırakalım en azından insanlar geçmişini bilsin diye bende oğluma yaklaşık 1.5 yıl önce araba yapma sözü verdim. Sivas’taki ustalarımla yaşlı bir amcayı zor bir şekilde ikna ederek onu çok sevdiği yıllar önce aldığı Hacı Murat’ından ayırdık” dedi.

ARACI TAMAMEN ÇIPLAK HALE GETİRDİK

Aracı çok yıpranmış bir şekilde aldıklarını belirten Mengilliboğa, “Yıllara meydan okumasına rağmen ölme derecesine gelmiş bir araçtı. Biz kış bitmesiyle birlikte arabayı tamamen soyarak çıplak hale getirdik.

haci-murat-tutkusu-pahaliya-mal-oldu_x_8923482_316_z11

18 İLDEN TOPLANAN MALZEMELERLE 7 AYDA MODİFİYE EDİLDİ

Yaklaşık 17-18 ilden toparladığımız orijinal parçalarımızla birlikte aracı modifiye etmeye başladık. Tamamen bitmemiş haliyle 7 ayımızı aldı. Aracı biz 2 bin liraya aldık. Çalışır vaziyetteydi.

TAM 32 BİN LİRA HARCANDI

Ticari araç olarak zamanında kullanılmıştı. Biz o rengi ile almıştık. 2 bin liraya aracı aldık. Parçasından, işçiliğine, kargosundan, el emeğine harcamamız 32 bin lirayı buldu” diye konuştu.

Mengilliboğa, modifiye ettiği Murat 124’ü oğluna miras olarak bırakacağını sözlerine ekledi.

casibom - grandpashabet giriş - oran.net -