Erdoğan, İran’ın Geçici Cumhurbaşkanı Muhbir ile Telefonda Görüştü

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Cumhurbaşkanı Erdoğan, helikopteri düşen İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi’nin hayatını kaybetmesi sonrası göreve gelen İran’ın geçici Cumhurbaşkanı Muhammed Muhbir ile telefonda görüştü. Taziyelerini ileten Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Vekili Muhbir’le telefon görüşmesinde Türkiye’nin bu acılı günlerde İran’ın yanında olduğunu, İran halkının kederini paylaştığını belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Doğu Azerbaycan’da helikopteri düşen İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi’nin hayatını kaybetmesi sonrası göreve gelen İran’ın geçici Cumhurbaşkanı Muhammed Muhbir ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Taziyelerini ileten Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Vekili Muhbir’le telefon görüşmesinde Türkiye’nin bu acılı günlerde İran’ın yanında olduğunu, İran halkının kederini paylaştığını belirtti. Erdoğan, Türkiye’nin bundan sonraki süreçte de İran’a yönelik komşuluk ve kardeşlik hukukunun gereğini yerine getirmeye devam edeceğini ifade etti.

Erdoğan, İran’ın geçici Cumhurbaşkanı Muhbir ile telefonda görüştü

“TÜRKİYE-İRAN İLİŞKİLERİNE KATKILARI DAİMA HATIRLANACAK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ayrıca Reisi ve İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan’ın Türkiye ve İran ilişkilerine katkılarının daima hatırlanacağını söyledi.

Muhammed MuhbirMuhammed Muhbir

“BU OLAY YÖNETİMDE HİÇBİR BOŞLUK MEYDANA GETİRMEYECEK”

Öte yandan geçici Cumhurbaşkanı olarak atanan Muhbir, “Yaşanan hadise devlet, millet ve ülke lideri (Ali Hamaney) için çok ağır. Ama bu önemli olay, liderin (Hamaney) önderliğiyle yönetimde hiçbir boşluk meydana getirmeyecektir. Halk bundan emin olsun.” dedi. Devlet görevlilerine seslenen Muhbir, hiçbir suretle görevlerini yerine getirmede zafiyete düşmemeleri gerektiğini ifade etti.