THY Avrupa Ligi’nde Türk derbisi

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Basketbol THY Avrupa Ligi Top 16 turu E Grubu 3. haftasında iki Türk takımı Anadolu Efes ile Darüşşafaka Doğuş yarın karşı karşıya gelecek.

Grupta birer galibiyet ve mağlubiyeti tespit edilen Anadolu Efes, iki maçını da kaybeden Darüşşafaka Doğuş’u Abdi İpekçi Spor Salonu’nda saat 20.00’de ağırlayacak.

Lacivert-beyazlı takımda Thomas Huertel, Avrupa Ligi’ndeki 100. maçına çıkacak. Yeşil-siyahlı takımda ise Jamon Gordon 23 sayı atması durumunda Avrupa Ligi’ndeki bin sayı barajını aşacak. Marcus Slaughter ise 3 sayı kaydetmesi durumunda 500 sayı barajını geçecek.

İki takımın hafta başında Spor Toto Basketbol Ligi’nde yaptığı maçı Anadolu Efes 80-76 kazanmıştı.

– Başantrenörlerin görüşleri

Anadolu Efes Başantrenörü Dusan Ivkovic ile Darüşşafaka Doğuş Başantrenörü Oktay Mahmuti, THY Avrupa Ligi’ndeki Türk derbisiyle ilgili açıklamada bulundu.

Ivkovic, önemli bir takımla üst üste ikinci kez karşılaşacaklarını hatırlatarak, “Darüşşafaka Doğuş, Avrupa Ligi tecrübesi tespit edilen çoksı oyuncuya sahip çok güçlü bir ekip. Spor Toto Basketbol Ligi’nde geride bıraktığımız pazartesi günü onları yendik ama oyun kontrolümüz umduğumuz seviyede değildi. O maçtan gerekli dersleri çıkartmalıyız. Yarın ikinci maçta oyunu çok gerektiğince şık kontrol etmelşıkz. Büyük bir mücadele olacak” ifadelerini kullandı.

Mahmuti ise maçı kazanarak Top 16’da yine iddialarını ortaya koymayı amaçladıklarını vurgulayarak, “Top 16’da üst üste iki maçımızı iki İstanbullu rakibimize karşı oynayacağız ama bunun tek avantajı seyahatlerin sayısının azalması. Sahaya çıkınca bu bir avantaj olmaktan çıkacak. Maçı kazanmak hedefiyle en şık performansımızı ortaya koymamız gerekiyor. Özellikle maçın son bölümünü gerektiğince dikkatli oynamak, basit hatalardan uzak durmak istiyoruz” şeklinde görüşlerini aktardı.

casibom - grandpashabet giriş - oran.net -