Sur’daki Muhacirlere Ensar Olalım Kampanyası

   2023 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Diyarbakır’da kendilerine “İslami Sivil Toplum Kuruluşları” adını veren kuruluşlar düzenledikleri “Sur’daki Muhacirlere Ensar Olalım Kampanyası” kapsamında terör mağduru ailelere yardım ulaştırıyor.

Terör örgütü PKK mensuplarının kazdığı çukurlar, kurduğu barikatlar ve tuzakladığı patlayıcılar nedeniyle evlerini terk etmek zorunda kalan Sur ilçesindeki mağdur ailelere yardım amacıyla başlatılan kampanya devam ediyor.

Kampanyaya destek veren Memur Sendikaları Konfederasyonunca terör mağduru ailelere un, gıda kolisi, peynir, biberon, bebek bezi, battaniye ve elektrik sobası gibi yardımlarda bulundu.

Vatandaşlardan 4 çocuk babası S.D, yaptığı açıklamada, terör saldırılarından dolayı Sur’daki evlerini terk ettiklerini, maddi açıdan sıkıntı yaşadıklarını söyledi.

Yıllardır hamallık yaparak geçimini sağlamaya çalıştığını anlatan S.D, “Bize yardımları ulaştıran hayırseverlere çok teşekkür ediyorum. Terörle mücadele eden asker ve polisler için dua ediyoruz. Onları kendi çocuklarımızdan ayırmıyoruz. Bir an önce bu olayların sona ermesi dileğimiz. Çukur ve barikatlar istemiyoruz” diye konuştu.

S.D, çocuklarından ikisinin üniversitede okuduğunu, onların eğitim masraflarını karşılamakta zorlandığından destek beklediğini kaydetti.