Londra’da PKK Yandaşları Azerbaycan Türkü’ne saldırdı

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

İngiltere’nin başkenti Londra’da yürüyüş düzenleyen PKK yandaşları terör örgütü elebaşı Öcalan lehinde sloganlar attı. O sırada yürüyüşe bozkurt işareti yaparak tepki gösteren bir Azerbaycan Türkü, terör destekçileri tarafından yumruklu saldırıya uğradı. Başkent Londra’daki BBC’nin merkezi önünde toplanan ve zafer işareti yaparak yürüyen terör örgütü yandaşları, Piccadilly Circus yakınlarında olay çıkardı.

BOZKURT İŞARETİ YAPARAK TEPKİ GÖSTERDİ

Terör örgütü PKK elebaşı hakkında sloganlar da atarak yürüyen grup, kendilerine bozkurt işareti yaparak tepki gösteren bir Azerbaycan Türkü’nün üzerine yürüdü. Terör örgütü yandaşları, Azerbaycan Türkü’ne saldırarak çenesine yumruk attı. Olaya müdahale eden polislere de tepki gösteren terör örgütü yandaşları, daha sonra Başbakanlık Konutu 10 Numara’ya doğru yürüyüşe devam etti.

“TÜRKİYE ALEYHİNDE MİTİNG GÖRDÜM, KALDIRAMADIM”

Terör örgütü yandaşlarının saldırısına uğrayan Azerbaycan Türkü, olay anını şöyle anlattı:

“Azerbaycan’danım. Burada çalışıyorum. Türkiye aleyhine miting gördüm. Sadece kaldıramadım. Ben de Türk’üm, kaldıramadım. Onlar victory (zafer) işareti yapıyorlar. Ben bozkurt işareti yaptım. Hepsi kadınlı erkekli üzerime saldırdı. Biri bana çenemden yumrukla vurdu. Sonra polisler beni muhafaza etti. Marketin içerisine aldılar.”

İngiltere’de terör örgütü PKK yandaşları, bir Azerbaycan Türküne saldırdı

“BENİ GÖZLÜYOR OLABİLİRLER”

Polislerin, terör örgütü yandaşlarının kendisine saldırmaması için saldırganları tuttuğunu söyleyen Azerbaycan Türkü, polisin saldırganı gözaltına alıp almadığını bilmediğini söyledi. Can güvenliğinden endişe ettiğini söyleyen Azerbaycan Türkü, “Etrafta beni kolluyor, gözlüyor olabilirler. İnşallah bir şey olmaz.” ifadelerini kullandı.

SURİYE’YE OLASI OPERASYON PANİKLETTİ

Londra’da yürüyüş düzenleyen terör örgütü yandaşları, ellerinde terör örgütü PKK’nın Suriye yapılanması YPG ile İran yapılanması PJAK’a ait paçavraların yanı sıra bölücü başı Abdullah Öcalan ile eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş posterleri taşıdı. Gösteri, Türkiye’nin Suriye’de olası YPG/PKK’ya karşı terörle mücadele harekatına tepki olarak düzenlendi.