Kemal Özdeş, Vartaş Elazığspor’dan Ayrıldı

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Vartaş Elazığspor Kulübünden uygulanan açıklamada, 4 Ocak’ta uyuşma sağladıkları ve devre arası Antalya kampına katılan Özdeş’in sözleşme imzalamayarak takımdan ayrıldığı bildirildi.

Özdeş ve ekibine başarı istenen açıklamada, “Yeni bir teknik direktör ile anlaşıncaya kadar takımımızın başında gençlik gelişim teknik sorumlumuz İlhan Aydın yer alacaktır” denildi.

Teknik direktör Özdeş de Vartaş Elazığspor Teknik Direktörlüğü amacıyla uygulanan önergüzel büyük bir heyecanla kabul ettiğini anımsattı.

İkinci yarı amacıyla kadro planlaması yapar iken 5 oyuncu aktarma etmeyi düşündüklerini, ancak kampa katıldıktan iki gün sonra iki devre aktarma yasağının yaklaştığını bildiren Özdeş, “Hemen bizden ayrılmak isteyen oyuncuları geri çağırdık. Bu süreçte kadromuzda yer almasını istediğimiz Serdar Özbayraktar’ı tutamadık. Yabancı oyuncularımızdan Tom ve Cleyton dışında bütün oyuncularımız kampa katıldı ve fazla güzel bir hazırlık devresi geçirdik” diye konuştu.

Ligin ilk %50 sinde bu oyuncuların takımı önder yaptığını ve ikinci yarıda da aynı başarıyı göstereceklerine inancının tam olduğunu ifade eden Özdeş, şunları kaydetti:

“Ancak futbolcularımızın ligin ilk %50 sinden kalma parasal sorunlarının çözüme kavuşturulamaması takımımın motivasyonunu bozdu. Bu sorunların halledilmesi amacıyla son ana kadar bekledim. Başkanımız parasal sorunları çözüme ulaştırmak amacıyla büyük çaba sarfederken yalnız kaldığı düşüncesindeyim. Son ana kadar sözleşme imzalamadım. Dün gece başkanımıza sözleşme imzalamayacağımı ifade ettim. Büyük ümitlerle geldiğim Vartaş Elazığspor’dan ayrılmak mecburiyetinde kaldım. Bütün Elazığ ve Elazığspor camiasının beni anlayışla karşılayacağını umuyorum. Elazığspor büyük bir camia ve büyük bir takım. Elazığ halkı Vartaş Elazığspor amacıyla kenetlenirse başarılı olacağına inanıyorum. Vartaş Elazığspor’a bundan ileri süreçte başarılar diliyorum.”