İsveçli Turist Grubu Antalya’da Görsel Şölen’le Karşılandı

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

İskandinav ülkelerinden gelen yılın 189 kişilik ilk turist kafilesi Antalya’da çiçeklerle karşılandı. İsveç’in başkenti Skockholm’den Antalya’ya gelen sezonun ilk uçağı pist başında itfaiye su sıkarak gerçekleştirdiği görsel şovla aprona yanaştı.

DAHA ÖNCE DE TÜRKİYE’YE GELMİŞLER

Uçaktan inen yolculara tur firması görevlileri tarafından karanfil verilirken pasaport kontrolünden geçen turistler otobüslerle otellerine hareket ettiler. Tatil için daha önce de Türkiye’yi tercih ettiklerini söyleyen İskandinav turistler, Türkiye’nin hem fiyat hem kalite yönünden en önemli destinasyonlardan biri olduğunu belirterek tercihlerini değiştirmediklerini ifade ettiler.

90 BİNİN ÜZERİNDE TURİST TAŞIMAYI HEDEFLİYORLAR

Turistleri Antalya’ya getiren Detur Firması Ceo’su Firuz Bağlıkaya, 2017 yılında 90 binin üzerinde İskandinav turisti Türkiye’ye taşımayı hedeflediklerini söyledi. Bağlıkaya, “Türkiye’ye olan inancımız hiçbir zaman azalmadı. Kapasitemiz önceki yılların çok altında olmasına rağmen uçuşlarımızı kesmeden devam ettiriyoruz. Zaman kar etme zamanı değil, mücadele edip ülkemizin bu pazarlarda varlığını sürdürmesi için elimizden geleni yapma zamanı” dedi.

400’ÜN ÜZERİNDE SEFER GERÇEKLEŞTİRECEKLER

Detur İletişim Danışmanı Mesut kanat ise bugün gelen uçağın haricinde Danimarka ve Norveç uçaklarının da Antalya’ya iniş yapacağını ve Kasım ayına kadar 400’ün üzerinde sefer gerçekleştireceklerini kaydetti.

casibom - grandpashabet giriş - oran.net -