PKK’ya Yapılan Operasyonda Polis Şapkası Ele Geçirildi

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Tunceli’de jandarma timlerinin düzenlediği operasyonda 65 kilogram amonyum nitrat, yol kenarına tuzaklanmış bomba düzeneği, 2 kaleşnikof, 3 adet el bombası ile termal silah dürbünü ele geçirilen operasyonda polis şapkası da bulunması dikkat çekti

“ŞEHİT JANDARMA BİNBAŞI YAVUZ SONAT GÜZEL-73” OPERASYONU

Tunceli İl Jandarma Komutanlığı timleri, il sınırları içerisinde “Şehit Jandarma Binbaşı Yavuz Sonat Güzel-73” operasyonu düzenledi. Düzenlenen operasyonda patlatılmaya hazır halde yol kenarına tuzaklanmış El yapımı patlayıcı düzeneği, 2 adet Kalaşnikof piyade tüfeği, 3 adet el bombası, 10 adet Kalaşnikof şarjörü, çok sayıda fişek, 1 adet termal silah dürbünü, 65 kilogram amonyum nitrat, 4 adet tüp, 1’i araç 3 adet telsiz, 1 adet güvenlik kamerası, 1 adet polis şapkası, çok sayıda yaşamsal,dijital malzeme ve örgütsel doküman ele geçirdi.

TUNCELİ VALİLİĞİN AÇIKLAMASI

Tunceli Valiliği yaptığı açıklamada,”Ele geçirilen malzemelerden silah ve mühimmatlar inceleme için muhafaza altına alınmış olup, diğer malzemeler olay yerinde imha edilmiştir. İlimizde terörist unsurların bulunmasına ve etkisiz hale getirilmesine yönelik çalışmalara azim ve kararlılıkla aralıksız devam edilmektedir”denildi.