DHKP-C’ye yönelik hava destekli operasyon

   2023 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Sultangazi’de, terör örgütü DHKP-C’ye yönelik helikopter destekli operasyon düzenlendi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, terör örgütü DHKP-C’ye yönelik, çevik kuvvet, özel harekat ve polis helikopterinin desteği ile Sultangazi’de tespit edilen adreslere eş zamanlı operasyon gerçekleştirdi.

Çevik kuvvet ekiplerinin, TOMA’lar ve zırhlı araçlar ile aldığı geniş güvenlik önlemleri altında 75. Yıl Mahallesi’ne gelen polis ekipleri, tespit edilen adreslere özel harekat polislerinin öncülüğünde girdi. Bu sırada bölgede uçan polis helikopteri havadan koordinasyonu sağladı. Operasyon düzenlenen adreslerde aramalar yapıldı. Operasyon hakkında detaylı bilgi verilmedi.

Operasyon sırasında yüzleri maskeli bazı kişiler İsmet Paşa Caddesi üzerinde, çevreden buldukları malzemelerle barikat kurarak, ateşe verdi. Polise molotofkokteyli ve havai fişeklerle saldıran yüzleri maskeli kişiler, TOMA ve zırhlı polis araçları ile müdahale üzerine ara sokaklarda kaçtı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Gazi Mahallesi’nde terör örgütü DHKP-C’ye yakınlığıyla bilinen bir derneğe baskın düzenledi.

Dernek binasındaki 16 kişiye Genel Bilgi Toplama (GBT) kontrolü yapan polis, hakkında yakalama kararı bulunan 1 kişiyi gözaltına aldı.

Adreste yapılan aramalarda çok sayıda örgütsel doküman ve dijital malzeme bulundu.

Şüphelinin emniyetteki işlemleri sürüyor.