Ali Babacan’dan Melih Gökçek’e Olay Sözler

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, “Yer altında 6 milyar dolarlık jelibon rezervi bulunmuş” sözleriyle gündeme gelen eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’i hedef aldı. Partisinin Gebze mitinginde konuşan Babacan, Gökçek’in açıklamasına atıfta bulunarak “Büyük bir jelibon rezervi bile bulmuşlar. Bunlar kendi saçmalıklarına kendileri inanır hale geldiler.” dedi.

Eski Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek, katıldığı canlı yayın programında sosyal medyada paylaşılan bir tweeti gerçek sanarak, “Adana’da yeni bir şey daha bulmuşlar. Yeraltında 6 milyar dolarlık jelibon bulunmuş. Bu ne anlama gelmiyor bilmiyorum. Bugünkü medyaya baktım” ifadelerini kullanmıştı. Gökçek’in bu sözleri sosyal medyada gündem olmuş ve hakkında birçok espri yapılmıştı.

“BÜYÜK BİR JELİBON REZERVİ BULMUŞLAR”

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde düzenlenen mitingde konuşan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, jelibon çıkışıyla gündem olan Melih Gökçek’i hedef aldı. Babacan, Gökçek’in sözlerine atıfta bulunarak “Her ay bir yerlerde ya doğal gaz buluyorlar ya petrol. Hatta geçenlerde büyük bir jelibon rezervi bile bulmuşlar.” ifadelerini kullandı.

Ali Babacan’dan jelibon çıkışıyla alay konusu olan Melih Gökçek’i kızdıracak sözler: Kendi saçmalıklarına kendileri inanıyor

“TÜRKİYE’Yİ DAHA KÖTÜ DURUMA GÖTÜRÜYORLAR”

Sözlerini sürdüren Babacan, “Bunlar kendi saçmalıklarına kendileri inanır hale geldiler. 4 yıldır aynı şeyi tekrar ediyorlar. Her geçen gün Türkiye’yi daha kötü duruma götürüyorlar. Panik haliyle bütün tuşlara basıyorlar.” şeklinde konuştu.

“ASIL SORUN ENFLASYONDA”

Babacan konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı: “Aylık 6 bin liranın üzerinde olan açlık sınırına karşı emekliye 3500 lirayla geçin, diyorsun. Asgari ücretliye de ‘Bak sevin, 5.500 lira maaş veriyorum’ diyorsun. Asıl sorun enflasyonda. Bunun çözümü enflasyonu düşürmek. Hükûmet enflasyonu patlattı, arkasından yaptığı maaş zamlarıyla da millete güzellik yapıyorum diye hikâye anlatıyor.

“MERKEZ BANKASI REZERVLERİNİ 136 MİLYAR DOLARA ÇIKARDIK”

Merkez Bankası’nın rezervlerini 28 milyar dolar olarak teslim aldık, 136 milyar dolara çıkardık. Merkez Bankası’nda yıllarca yedek akçeleri biriktirdik. Bu millet yokluk görmesin, yoksulluk görmesin diye kasayı dolu teslim ettik. IMF’ye borçları sıfırladık. Bunlar ne yaptı? 2018’de, başkanlık sistemiyle beraber geldiler, her şeyi mahvettiler. Tam hayırsız, mirasyedi evlat misali… Merkez Bankası’nın arka kapısından tam 130 milyar doları sattıkları yetmedi, son 6 ayda swaplarla borçlandıkları bir 60 milyar dolar daha gizli saklı sattılar.”