Türkiye Sel Felaketiyle Boğuşuyor!

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Kayseri’de Yeşilhisar ilçesinde etkili olan yağış sele dönüşürken, 30 araç suda sürüklendi. Sele kapılan bir çoban hayatını kaybetti. İlçe merkezinde sel nedeniyle büyük çapta maddi hasar meydana geldi, parke taşları yerinden söküldü.

ARAÇLAR MAHSUR KALDI

Sivas’ın Gürün ilçesinde etkili olan yağış nedeniyle dereler taştı. Sel sularının Malatya-Kayseri yoluna akması nedeniyle yol ulaşıma kapandı. Bazı araçlar sel suları nedeniyle yola düşen taşlar ve oluşan çamur birikintisi nedeniyle yolda mahsur kaldı.

HASTANEYİ SU BASTI

Sivas merkezde ise Numune Hastanesi’nin giriş katını su bastı. Hastanenin içi göle dönerken, görevliler dolan suları temizlemek için yoğun çaba sarf etti.

zarar-cok-buyuk-bu-fotograf-turkiye-de-cekildi_x_8592928_1077_z3[1]

GAZİANTEP’TE SOKAKLAR SU DOLDU

Kentte öğleden sonra aniden bastıran sağanak yağış, yaşamı felç etti. Bazı ev ve işyerlerini su basarken, rögar ve su tahliye kanallarının tıkanması nedeniyle bazı caddeler göle döndü. Suların kapladığı alanlarda çok sayıda araç mahsur kaldı.
ARTVİN’DE ARAÇLAR ÇAYA SÜRÜKLENDİ

Yusufeli ilçesinde akşam saatlerinde etkili olan sağanak yağış, bazı sokak ve caddelerde sele yol açtı. Ev ve işyerlerini suların bastığı ilçede, şiddetli sel yedi aracı Barhal Çayı’na sürükledi.