Kalpazanlık Operasyonu; Her şeyin Sahtesini Basmışlar

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

İstanbul’da jandarmaya yapılan ihbarı değerlendiren ekipler Başakşehir ve Zeytinburnu’ndaki iki ayrı adrese operasyon düzenledi. Operasyonda çok sayıda malzeme ele geçirilirken 2 kişide gözaltına alındı.

JANDARMAYA GELEN İHBAR ÜZERİNE EKİPLER HAREKETE GEÇTİ

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı’nda İstanbul’da piyasaya sahte para sürüleceği yönünde ihbar geldi. İhbarda belirtilen Başakşehir ve Zeytinburnu’ndaki iki ayrı adrese jandarma ekipleri tarafından operasyon düzenlendi.

KALPAZANLARA BÜYÜK DARBE

Operasyonda piyasaya sürülmek üzere olan yüzbinlerce posta pulu, onbinlerce çeşitli marka ve şirketlere ait hologram, onbinlerce TABDK bandrolü, onbinlerce çeşitli ülkelere ait boş vize kağıtları, üzerinde Atatürk figürü olan işlem görmüş binlerce özel beyaz kağıt, holografik şeritler, onbinlerce sahte dolar, euro, Türk Lirası, egzoz pulu, çeşitli bankalara ait teminat mektubu, nüfus cüzdanı, kimlik kartı, yurt dışı ikamet izin belgesi ve pasaport ile bunların basımında kullanılan çeşitli renklerde kilolarca toz boya ve onlarca metal kalıp ile matbaacılıkta kullanılan toplam 14 makina ele geçirildi.

2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Operasyonda Y.T. ve Ö.E. gözaltına alındı.

Gerçeğe yakın para basmak için yeni teknikler geliştiren şüphelilerin işyerinde ayrıca; birçok kurum belgesinin de sahtesini yaptıkları ortaya çıktı.