FBI, Çin’deki Laboratuvar Kazası’nı İşaret Etti

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI) Direktörü Christopher Wray, Kovid-19 virüsünün “büyük olasılıkla Çin’deki bir laboratuvardan kazayla sızdığı” tezi üzerinde durduklarını söyledi. Wray ayrıca Çin’in konuyla ilgili çalışmaları karartmaya çalıştığını iddia etti.

Sosyal medya hesabında konuya ilişkin paylaşımda bulunan Wray, “FBI, salgının büyük ihtimalle Vuhan’daki potansiyel bir laboratuvar kazası sonucu yayıldığını değerlendiriyor” ifadesini kullandı.

“ÇİN YAPTIĞIMIZ İŞİ ENGELLEMEYE ÇALIŞIYOR”

Wray, Fox News’e verdiği demeçte, salgının kökenine ilişin çalışmalarına dair birçok bilginin gizli olduğunu belirterek, “Yalnızca şu gözlemimi paylaşabilirim. Çin hükümeti bizim yaptığımız işi, ABD hükümetinin ve yakın yabancı ortaklarımızın yaptığı işi engellemek ve karartmak için elinden gelenin en iyisini yapıyor” dedi.

AYNI İDDİA BASINDA DAHA ÖNCE DE YER ALMIŞTI

Wall Street Journal, Enerji Bakanlığının kısa süre önce Beyaz Saray’a ve önemli Kongre üyelerine sunduğu gizli istihbarat raporuna göre, Kovid-19 virüsünün büyük olasılıkla Çin’deki bir laboratuvardan kazasıyla sızdığını düşündüğünü yazmıştı.

casibom - grandpashabet giriş - oran.net -