Efsane Golcüden Çok Konuşulacak Emre Belözoğlu Yorumu

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

100’ler kulübünde bulunan ender futbolculardan, Fenerbahçe ve Türk futbolunun efsane golcüsü, camianın önde gelen isimlerinden Zafer Tüzün, Belözoğlu’nun yeni görevini, Bulut’un ayrılığı ve Mesut transferi hakkında görüşlerini Haberler.com’a anlattı. Tüzün, “Erol hoca gelmeden önce bana sorsaydı ‘erken’ derdim. Anadolu’da başarılı olmak daha kolay. Zihinsel yönetimde zayıf kaldı. Emre, oyuncuyken kendini teknik adam gibi hissettiriyordu. Sergen gibi vitrin o da karakter, başarır” dedi.

Ligde son düzlüğe yaklaştığımız haftalarda oynattığı futbolla güven vermeyen Erol Bulut’un gönderilmesinin ardından takımın başına geçen sportif direktör Emre Belözoğlu, spor kamuoyunda “Bu görevi kaldırabilir mi!” sorusunun hedefine geldi. Biz de camianın önde gelen isimlerinden, Türk futbol tarihinde 100’ler kulübüne giren ender oyuncularından ve Alex’in rekorunu kıramadığı “Bir maçta penaltıdan en fazla gol atan futbolcu” (4 gol 1986/87 Eskişehirspor’a karşı) olan Zafer Tüzün’e, Fenerbahçe’nin gündemini sorduk.
Özel röportaj! F.Bahçe’nin efsane golcüsünden Emre Belözoğlu’na övgü dolu sözler: Sergen Yalçın gibi vitrin bir karakter

Efsane ismin açıklamalarından öne çıkan ifadeler şöyle oldu:

“SPORTİF DİREKTÖRLÜĞE İNANÇ KALMADI”

“Sportif direktörlük pozisyonu, Türkiye’de geçerliliği olmayan bir noktaya geldi. Halbuki dünyada birçok kulüp için bu olmazsa olmazdır. Türkiye’de geçerliliği kalmayan, inanılmayan bir konum haline geldi. Bu görev olmazsa olmazdır, Emre’yi ayırmak gerekiyor. Emre’nin hayali zaten sportif direktörlük değildi. O kendini her zaman teknik adamlık için hazırlamış bir kardeşim.

“KENDİNİ UFAK UFAK HAZIRLAMAKTIR BU”

Emre kardeşim, Fenerbahçe’de oyuncuyken, Başakşehir’de de mücadele ederken saha içinde bir teknik direktör gibiydi. Tabii ki saha dışındaki yönetim ayrı bir şey. Medyası, yönetimi, oyuncu psikolojisi çok farklı şeyler. Emre zaten kendini bunlara ufak ufak hazırlamıştı. Böyle lider ve zeki oyuncular ileride nerede olacaklarını bilir. Emre zaten bu zamanların geleceğini biliyordu.

“ONA SKORLAR YARDIMCI OLUR”

Maalesef ki bizde her şey skor odaklı. Kalan 10 hafta var. Emre’ye burada skorlar yardımcı olacaktır. Çünkü sonuç odaklı düşünülen haftalara girdik. Saha dışından her şeyi daha iyi gözlemlediği için bütün eksiklikleri o zaten biliyordur. Liderlik vasfı olan Emre kardeşimin planlarına güveniyorum.

“SAHA İÇİNDEKİ FUTBOL KARAKTERİYDİ”

Emre saha içinde oyuncuyken çok değişir. Aslında inanılmaz mülayim bir adamdır. Fakat o sahanın içinde herkesten çok başka karakterler çıkıyor. Emre’nin de futbol karakteri ortaya çıkıyor. Agresif, inatçı ve hırslı. Saha içindeki karakter ile teknik adamlık karakteri ayrıdır. Emre bulunduğu pozisyonun farkında.

“EROL HOCA’YA SANA KAPI AÇIK DERDİM'”

Erol kardeşim, ne olursa olsun Avrupa kültürü görmüş ve yaşamış. Maalesef biz duygusal bakıyoruz. Biz bir insanı sevdiğimizde başlıyoruz kavgaya. Erol, eğer bana sorsaydı, ‘Bu kapı sana açık, biraz bekle derdim.’

“SORUNU YARATAN TEKNİK ADAM OLUR”

Takım geriye düştüğü zaman bu sorunu yaratanlar aranır, bu da Erol Bulut oldu. Ben de teknik direktörüm. Herkes kadrodan yakınırken bir anda büyük transferler yapıldı ve beklentiler büyüdü. Kadroyu idare etmek de zorlandı.

casibom - grandpashabet giriş - oran.net -