Akıllı gözlük Radar Pace sporda çığır açacak

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Bugün İtalyan gözlük üreticisi Luxottica Group ve Intel tarafından sporculara özel yeni akıllı gözlükler tanıtıldı. Sesle kumanda edilen, bir nevi ‘sanal koçluk’ görevi üstlenen Radar Pace, sporcuların çalışma yöntemlerini baştan şekillendirmeyi hedefliyor.

Radar Pace uzun bir geliştirme sürecinden geçti

Luxocitta’nın Oakley markası ve Intel tarafından bir yıllık araştırma-geliştirme sürecinin ardından çıkarılan, ‘devrimsel’ bir cihaz olarak kabul edilen Radar Pace, bugün Oakley’in resmi internet sitesi ve mağazaları üzerinden satışa çıkarıldı.

Dinamik bir şekilde şahsa özel antrenman programları üretebilen, sporcunun performansını takip eden, aynı anda sanal koçluk yapan ve doğal şekilde kullanıcının sorduğu sorulara cevap veren Radar Pace, sporculara büyük kolaylık sağlayacak.

Gerçek zamanlı geri dönüşlerde bulunan ve zengin bilgiler veren Radar Pace, bu şekilde sporcuları geleneksel yöntemlerle çalışmaktan çıkartıp daha bilimsel yöntemlere itiyor. Hem estetik görünümü, hem de üst düzey bir teknolojiyi bir araya getiren akıllı gözlük, gerçekten de yenilikçi ve her seviyedeki sporculara hitap ediyor.

radar-pace-gozluk.jpg

Radar Pace bir sanal koçluk görevi üstlenerek spor esnasında atletlerin her adımlarını, döngülerini takip ediyor ve gerçek zamanlı olarak onlara dinamik bir antrenman programı sunuyor. Hands-free teknolojisi olan Intel® Real Speech ile güçlendirilen Radar Pace, aynı zamanda Bluetooth kulaklığa da sahip ve bu şekilde sporcular arama alabiliyor, mesaj çekebiliyor ve müzik dinleyebiliyor.

Luxottica’nın üst düzey yöneticilerinden Scott Smith de ürüne dair ‘Radar Pace, her şeyin yapılabileceğinin ve daha da iyisinin olabileceğinin kanıtı’ şeklinde açıklama yaparken, Oakley’de geliştirme ekibi yöneticilerinden Ryan Saylor da, Radar Pace ile antrenman ve koçluk metodlarının tamamen değişeceğini dile getirdi.

Volkswagen akıllı gözlük kullanıyor Radar Pace bir antrenörün her özelliğine sahip

Harici sensörleri ve Radar Pace uygulamasıyla cihaz tüm kişisel performans verilerini topluyor ve analiz ediyor. Aynı zamanda tıpkı insan bir antrenör gibi, atletlere özel programlar yaratıyor ve sıradaki hedefleri belirliyor.

Radar Pace, iki ana bileşenden oluşuyor. Bunlardan ilki hâliyle Oakley yapımı akıllı gözlük, diğeri ise iOS ve Android işletim sistemleri için indirilebilecek olan Radar Pace uygulaması.

Ürün, Kuzey Amerika, Avustralya ve Avrupa bölgelerinde bugün satışa çıktı. Maalesef Türkiye‘deki satışı hakkında ise henüz bilgi sahibi değiliz.