Zidane’ın çocukları pahalıya patladı

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

FIFA’nın iki devre aktarma yasağı getirdiği İspanyol kulübü Real Madrid, cezaya lüzumçe gösterilen reşit olmayan futbolculardan 2’sinin, teknik direktör Zinedine Zidane’ın çocukları olduğunu belirtti.

Real Madrid Genel Direktörü Jose Angel Sanchez ve kulübün hukuki işler direktörü Javier Lopez Farre, reşit olmayan futbolcuları kural dışı grupta tutmaları lüzumçesiyle FIFA’nın verilen iki devre aktarma yasağıyla alakalı basın toplantısı düzenledi.

FIFA’nın ceza verme sebeplerini “gülünç ve saçma” şeklinde yorumlayan Sanchez, “39 futbolcu ile alakalı tahkîkat yürütülüyordu ve 8 futbolcudan ötürü ceza verildi. Detayları veremem ama bunların 2’si Zidane’ın çocukları. Bir tanesi de Ezequiel Garay’ın (Zenit’te forma giyen Arjantinli futbolcu) erkek kardeşi” açıklamasında bulundu. Real Madrid’in reşit olmayan yabancı futbolcu getirirken katiyen kural dışı bir prosedür yapmadığını bildiren Sanchez, “Yabancı bir futbolcuyu getirirken onu ailesinden uzaklaştırmadık. Bu kulübün değerleri ve etik kuralları var” ifadelerini kullandı.

“İtirazımız olumlu netice verecektir”

FIFA’ya itiraz etmeleri amacıyla 3 günde haber vermeleri, 7 gün içerisinde de itiraz sebeplerini sunmalarını lüzumliliğini ifade eden Sanchez, “Kulübümüz, yapılacak itirazın olumlu netice vereceğine güveniyor. Konuyu CAS’a gitmeye lüzum kalmadan FIFA içerisinde çözmeyi umuyoruz” diye konuştu. Real Madrid Genel Direktörü, FIFA’nın verilen cezanın kulübün imajına da zarar verilenni belirterek, “Beklenmedik bir karar çıktı. Bu vakte kadar hiçbir hazırlık yapmamıştık. Transfer yasağı, temmuz ayında yürürlüğe girecek gibi gözüküyor ama itirazımız ardından değişiklıklar olacaktır” değerlendirmesini yaptı.

Real Madrid’in hukuki işler direktörü Farre ise geçmişte aynı cezayı alan Barcelona’dan durumlarının değişik olduğunu savunarak, “Biz doğru hareket ettik. Belgelerimiz bunu gösteriyor. FIFA bir hata yaptı. Zaten bu tip olaylardan ötürü itiraz organları var” dedi.

casibom - grandpashabet giriş - oran.net -