Samsunspor 19 Mayıs Stadı’na Veda Ediyor

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

PTT 1. Lig ekiplerinden Samsunspor, Alima Yeni Malatyaspor ile yarın oynayacağı maçla 19 Mayıs Stadı’nda son kez çıkacak.

Samsunspor’un 41 yıl önce 23 Şubat 1975 tarihinde Trabzonspor’a karşı yaptığı maçla hizmete açılan 16 bin 480 kişi kapasiteye sahip 19 Mayıs Stadı, son kez kırmızı-beyazlı takımın maçına ev sahipliği yapacak.

ORGANİZASYONLARA EV SAHİPLİĞİ YAPIYORDU

İsmini Mustafa Kemal Atatürk’ün milli mücadeleyi başlatmak için Samsun’a geldiği tarih olan 19 Mayıs 1919’dan alan stat, futbol maçlarının yanı sıra Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nin (OMÜ) mezuniyet kutlamaları, konserler, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı gibi etkinliklere de ev sahipliği yapıyordu.

tarihi-stada-veda-yarin-son-mac-oynanacak_x_8415031_5840_z1[1]

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından TOKİ’ye Tekkeköy ilçesinde yaptırılan 33 bin 919 kişilik yeni stadın 15 Ağustos tarihinde hizmete açılmasının ardından Samsunspor, yeni sezonda maçlarını burada oynayacak. 19 Mayıs Stadı ise TOKİ’ye devredilecek.

“VEDAYI TARAFTARLARLA YAPMAK İSTİYORUZ”

Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 19 Mayıs Stadı’nda son maçlarını oynayacaklarını belirterek, “Önümüzdeki sezon yeni stadımızda taraftarlarımızın önüne çıkacağız. Son maçta stadımıza Alima Yeni Malatyaspor galibiyetiyle veda etmek istiyoruz. Bunun için taraftarlarımızı mutlaka bu maça davet ediyoruz. Çünkü 41 yıllık tarihinde bu statta bir çok sevinçler, hüzünler yaşadık. Önemli zaferlere imza attık ve önemli maçlar oynadık. Vedayı taraftarlarımızla yapmak istiyoruz.” diye konuştu.