Her Gün ‘Virüs Kaptım Mı?’ Sorusunu Soruyorum

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesi’nde görevli hemşire Esra Akyol, her gün koronavirüs kapıp kapmadığının endişesiyle çalıştıklarını belirterek, “Her gün ‘Acaba koronavirüs kaptım mı?’ sorusunu kendime soruyorum” dedi. Akyol, tedbirlere uymayanları görünce ise hem kızdığını hem üzüldüğünü söyledi.

Hasta odalarına girerken kat kat giyinerek koronavirüsten kendilerini korumaya ve hastaları da tedavi etmeye gayret ettiklerini anlatan Akyol, “Mart ayından bu yana Covid-19 servisinde çalışıyorum. Herkes için zor bir süreç. Hem koronavirüsle savaşmaya hem de korunmaya çalışıyoruz. Birilerini iyileştirmeye çalışıyoruz. Biraz zor ilerliyor. Serviste hasta odalarımıza girmeden önce önlük, bone, 2 maske, eldiven, siper maske kullanıyoruz. Bu kıyafetlerin içinde çalışmak gerçekten çok zor oluyor. Psikolojik olarak yıprandık aslında. Hastaneden çıktıktan sonra evimize, ailemizin yanına gidiyoruz. Evli olan arkadaşlarımız en çok çocuklarına bulaştırmaktan endişe ediyor. Bazı arkadaşlarımız çocuklarını kendilerinden uzaklaştırmak zorunda kaldılar. Özellikle genç ya da yaşlı diye ayıramıyorum” dedi.

Korona servisi hemşiresi: Her gün ‘Virüs kaptım mı?’ sorusunu soruyorum

“HER GÜN ‘ACABA VİRÜS KAPTIM MI’ SORUSUNU SORUYORUM”

Serviste her yaş grubundan hasta gördüğünü ve genç/yaşlı ayrımı yapmanın yanlış olduğunu ifade eden hemşire Akyol, “Eve gittiğimizde de komple bir temizlik sağladıktan sonra kendime özel hazırladığım odada kalıyorum. Olabildiğince annem ve babamdan uzak kalıyorum. Her gün de ‘acaba koronavirüs kaptım mı?’ sorusunu kendime sürekli soruyorum” dedi.