Giresun’daki Selzedelere Kredi Kartı Taksitleri için Ayrıcalık Getirildi

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, Giresun’daki sel felaketinden maddi ve manevi etkilenen vatandaşlara destek olmak amacıyla Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nun finansman kolaylığı sağlayacak kararlar aldığını belirterek, “Sel felaketinde şehit olan askerlerimize ve hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Kederli ailelerimizin başı sağ olsun. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları ve himayelerinde devletimiz bütün imkanlarıyla seferber olmuştur.” ifadelerini kullandı.

KREDİ KARTI TAKSİTLENDİRME SÜRELERİ İKİ KATINA ÇIKARILDI

BDDK’nın internet sitesinde yayımlanan kurul kararına göre 1 Ocak 2021’e kadar Giresun’da yerleşik üye iş yerlerinden yapılan alışverişlerde kredi kartı taksitlendirme süreleri iki katı olarak uygulanacak.

KREDİ VADELERİNE VE YAPILANDIRMALARINA AYAR VERİLECEK

Konut, taşıt ve tüketici kredilerinin vadeleri ise hem yeni krediler hem de yeniden yapılandırmalarda yönetmelikteki sınırlara tabi olmaksızın ödemesiz dönemlerin uygulanması da dahil olmak üzere bankalar ve banka dışı mali kuruluşlar tarafından belirlenebilecek.
Giresun’daki selzedelere kredi kartı ve kredi taksitleri için ayrıcalık getirildi

casibom - grandpashabet giriş - oran.net -