Esnaf Arkadaşa Yapılan 20 Bin Liralık Şaka, Karakolda Bitti

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

“VERESİYE DEFTERİNİ BULAMAYINCA KARAKOLA KOŞTUM”

İş yeri sahibi Halit Akar 20 bin TL borcun kayıtlı olduğu alacak defterini bulayınca karakola koştuğunu belirterek, “Yaklaşık on yıldır burada esnaflık yapıyorum. Akşam iş yerimi kapattım ve eve gittim. Sabah iş yerimi açtım, borcu olan bir müşterim gelerek borcunu ödeyeceğini söyledi. Ancak defteri aradım ama bulmadım. Arkadaşlarıma sordum, bana güldüler. Baktım iş olmayacak İslahiye Emniyet müdürlüğüne giderek hırsızlık şikayetinde bulundum. Defterin içerisinde yaklaşık 20 bin TL alacak var. Defterim bulunursa bir garibe elli TL bağış yapacağım. Aynı zamanda defteri bulana 1 kilo baklava ikram edeceğim dedim. Defter, 24 saat sonra yan taraftaki komşum olan Müslüm Atmaca’nın kendisine şaka yapmak amaçlı aldığını söyledi” dedi. Esnaf arkadaşa yapılan 20 bin liralık şaka, karakolda bitti.

“DEFTERİ GÖZÜM GİBİ SAKLAYACAĞIM”

Defterine kavuşan Halit Akar defterini bir daha rastgele yerlere atmayacağını belirterek, “Defterini daha evvel rast gelen yerlere atıyordum. Bundan sonra çelik kasada saklayacağım. Defter bulunmasaydı çok zor durumda kalırdım. Evet alacakları biliyorum ama kimde ne kadar var onu bilmiyorum. ya benim hakkım geçecek yada onların” şeklinde konuştu.

“DEFTERİ VERMEYİ UNUTTUM, İLÇE DIŞINA ÇIKTIM”

Şaka amaçlı defteri aldığını ancak acilen ilçe dışına çıkınca defteri vermeyi unuttuğunu söyleyen Müslüm Atmaca ise “Defteri alarak komşuma şaka yapmak istedim. Arkadaşımın iş yerinde sohbet ederken ona bir şaka yapayım dedim. Defteri aldım iş yerime geldim. Belli bir süre sonra vermeyi planlıyordum. Ancak acil bir işim çıkması nedeniyle defteri aldıktan sonra ilçe dışına çıktım. Defterin bende olduğunu da söylemeyi unuttum. Kesinlikle bir şaka amaçlıydı, defteri açıp içerisine bile bakmadım diye konuştu.