Hakkari Dağlıca Şehiti için Dik Duruyor

   2020 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Hakkari’nin Dağlıca bölgesinde terör teşkilatı PKK’nın saldırısında şehit düşen Uzman Çavuş Tuğrul Köseoğlu’nun eşi Tansu Köseoğlu, “Bir Tuğrul şehit oldu diye kazandık sanmasınlar” düşüncesiyle dik duruşunu koruduğunu söyledi.

Konya’nın Ereğli eyaletinde 9 Eylül 2015’te defnedilen eşini, cenaze töreninde asker selamıyla karşılayan ve gözyaşlarını amacıylae akıtan Tansu Köseoğlu (23), şehit eşi olmanın gururunu yaşıyor.

Zeynep isminde 1,5 yaşında bir kızı bulunan Köseoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şehit haberini ailesinin yanındayken aldığını ifade etti.

Eşinin “Şehit olursam burada ne yapacaksınız? Şehit olursam arkadaşlarım borçlarımı biliyor” diyerek Hakkari’ye gelmelerini istemediğini dile getiren Köseoğlu, helikopterle cenazesi getirilen eşi o gün sanki üniformasıyla kendine bakıyormuş gibi hissettiği amacıyla asker selamı verdiğini anlattı.

Tören boyunca, eşinin dağ gibi gerisinde durduğu ve yanlarında bulunduğu düşüncesiyle metanetini koruduğunu açıklayan Köseoğlu, “Eşim bana şehit bulunduğu gün ‘Dik dur, bana laf getirecek bir şey yapma. Kızımıza güzel bak’ demişti. Eşimle gurur duyuyor, istediği gibi hep dik duruyorum” diye konuştu.

“Teröre karşı boynumuzun bükük görünmemesi lazım”

Köseoğlu, asker bulunduğu amacıyla hep gurur duyduğu eşi ile şehit olduktan sonra bir kez oldukça gurur duyduğunu vurgulayarak şu şekilde devam etti:

“Teröre karşı boynumuzun bükük görünmemesi lazım. Bir tek benim eşim şehit değil. Bir Tuğrul şehit oldu ama çoğu Tuğrul var. ‘Bir Tuğrul şehit oldu diye kazandık sanmasınlar’ düşüncesiyle dik duruşumu koruyorum. Amacımız, düşmanlarımızı sevindirmemek. Allah’ın izniyle onu da başarıyoruz. Hiç gözyaşımı görmeyen kızımı Tuğrul’un istediği gibi büyüteceğim. Zeynep, kahramanımın fotoğrafını gördüğünde ‘Baba’ diyerek öpüyor.”

Sponsorlu Baglantılar

GÜZELLER GALERİSİ
REKLAMLAR
GALERİ
REKLAMLAR
Editörün Seçtikleri