Ankara Paratoner Ölçümü

   2017 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Paratoner, havada bulunan elektrik yükünü toprağa aktarmayı amaçlayan bir araçtır. Paratoner ölçümü ise topraklama tesisatı ölçümü gibi yapılmaktadır. Üstelik yılda bir kere kanuni zorunluluk olarak yapılması gerekir. Bu işlemin de kanunda belirlenen şekilde, akredite kuruluşlar tarafından yapılması gerekir. Ankara paratoner ölçümü konusunda sitemizden edineceğiniz bilgiler ve bizimle iletişime geçmeniz halinde size en uygun şartlarda yardımcı olacağız.

Paratoner Ölçümü ve Bakımı

Paratoner ölçümü, topraklama tesisatı ölçümü gibi yapılmaktadır. Binada sağlıklı bir temel topraklama sistemi mevcutsa, eş potansiyel bara yapılır ve bina tesisatına bağlanır. Fakat topraklama sağlıklı değilse ya da yoksa, harici bir hatta kurulması gerekir. Binanın dışında toprağın 20 ile 45 cm altına topraklama çubukları gömülür. Çubuklar ile paratoner iniş iletkeni bağlantısı gerçekleşmeden önce, yer seviyesinin üstünde kalan test klemensinden direnç megeri kullanılır ve direnç ölçülür. İdeal ölçüm değeri ise 10 Ohm’dir. Değerin yüksek çıkması halinde bu değere ulaşana kadar çubuk eklenir. Ankara’da bulunan grup şirketlerimiz, Ankara paratoner ölçümü konusunda size yardımcı olacaktır.

Paratonerin bakımı ise tüm ekipmanların genel bir kontrolü anlamına gelmektedir. Bakım sırasında paratoner başlığı, bağlantı ve direk noktalarının sağlamlığı kontrolden geçmektedir. İniş iletkeni ile yakalama ucu bağlantısı önemlidir. Bu bağlantı kesinlikle gevşek olmamalıdır. İniş iletkeni toprağa, sorunsuz ve sağlıklı bir şekilde ulaşıyor olmalıdır. Ölçüm değerlerinin istenilen değerlerde çıkmaması halinde ya ek yapılır ya da çubuklar değiştirilir.

Sponsorlu Baglantılar

GÜZELLER GALERİSİ
REKLAMLAR
GALERİ
REKLAMLAR
Editörün Seçtikleri

  • adriana lima
  • förbix gts 35 yorumları
  • ece seckin
  • kamagra nasıl temin edilir
  • kardiyoloji doktoru bülent özdemir
  • ariana grande
  • zara larsson